úterý 3. ledna 2017

Pozvánka na benefiční akci "Přes překážky ke hvězdám"

Tímto bych Vás velmi ráda a srdečně pozvala na dobročinnou akci, kterou se dvěma kamarádkami pořádáme. Uskuteční se 24. a 25. března ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou. Je tu ale mnohem více, co byste o této akci měli vědět. 

Pokud radši
  • posloucháte - najdete zde video, kde se vše podstatné dozvíte.
  • čtete - pod videem najdete článek, který již vyšel v novinách a na různých portálech, kde se vše podstatné dozvíte také.

Přes překážky ke hvězdám na FB: https://www.facebook.com/presprekazkykehvezdam/Mladí filantropové míří „Přes překážky ke hvězdám“

Tři studentky gymnázia pořádají benefiční akci na podporu činnosti Centra Orion, z.s.

Klienti Centra při terapii EEG Biofeedback
Dobro-druzi – to jsou tři spolužačky maturitního ročníku Gymnázia F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Staly se jimi díky stejnojmennému projektu Nadace Via, která letos uspořádala jeho první ročník v návaznosti na projekt „Pomáhej“. Jejich cílem je podpořit mladé lidi ve filantropii - pomoci druhým. V letošním roce Nadace vybrala 14 projektů mladých filantropů po celé České republice a rychnovský projekt „Přes překážky ke hvězdám“ je jedním z nich.
Kája, Bára a Eliška si pro všechny zájemce nejenom z Rychnova nad Kněžnou a okolí připravily dvoudenní benefiční akci, která se bude konat 24. a 25. března 2017 ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou. Tam se budou moci návštěvníci zúčastnit například četných zajímavých přednášek a besed, promítání filmů, tanečního vystoupení, koncertu a dobročinného bazaru módních doplňků a knih, jejichž sbírka začíná právě teď.
Až do konce února 2017 budete moci na různých místech po Rychnově nad Kněžnou a okolí nalézt označené krabice, do kterých můžete vhodit kabelky, šátky, šály, pásky, bižuterii, kravaty, které nenosíte, a také knihy, které již nečtete, ale stále mohou udělat radost dalším. Vše se poté bude v uvedené dny na bazaru prodávat. Sběrná místa najdete v Rychnově nad Kněžnou na Městském úřadě a v Městské knihovně, v Centru Orion a cukrárně Blanka. Do Gymnázia F. M. Pelcla můžete darované předměty poslat po studentech nebo pracovnících školy.
Výtěžek z celé akce je určen pro Centrum Orion, z.s., místní neziskovou organizaci, která podporuje rodiny dětí a mladých dospělých s handicapem, aby mohli žít stejné životy jako jejich zdraví vrstevníci. Vybranou částku Centrum použije na provoz terapie EEG Biofeedback, což je terapie na podporu činnosti mozku, která je určena zdravým i handicapovaným dětem i dospělým. Provoz této terapie nicméně stojí až 300.000,- Kč ročně.
Klienti Centra při terapii EEG Biofeedback
Výsledná částka, která se na akci vybere, bude navíc Nadací Via s přispěním Nadace Karla Janečka zdvojnásobena až do výše 15.000,- Kč a k vybrané částce přidá další finanční příspěvek, pokud se povede vybrat více než 30.000,- Kč. Generálním partnerem akce je firma Kenvi CZ, která finančně podpoří náklady vzniklé při organizaci celého projektu. Kultuře Rychnov nad Kněžnou, s.r.o. děkujeme za propůjčení prostor pro konání akce.
Více informací, novinky a podrobný program jsou pravidelně zveřejňovány na Facebooku na stránce „Přes překážky ke hvězdám“, na facebookovém profilu Centra Orion, z.s. nebo na jejich internetových stránkách www.centrum-orion.cz.

Eliška CharvátováAkci podporují:


Napsali o nás:

Orlický týdeník - vydání ze dne 3. 1. 2017

Žádné komentáře:

Okomentovat